Wikimedia оголошує фотоконкурс «Вікі любить Землю»«Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) уперше проведений 2013 року в Україні. У 2014 році проект став міжнародним, у ньому взяло участь 15 країн, у 2015 році — 26 країн, у 2016 році — 24. Усього за п’ять років української частини конкурсу, учасники сфотографували понад три тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 60 тисяч фотографій. Але ще близько 60% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії. У 2014 році серед фотографій 15 країн-учасниць перемогло фото Карпатського національного природного парку. Також Україна посіла перше місце за кількістю як завантажених фотографій у 2015 році. У 2016 році три світлини з України потрапили до 15 найкращих фото конкурсу, у 2017 — теж три.

Метою конкурсу є:

поповнення інтернет-проектів, що підтримуються Wikimedia Foundation Inc. фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України;
створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України та надання доступу до них усім зацікавленим фізичним та юридичним особам;
сприяння охороні навколишнього природного середовища.
У конкурсі беруть участь фотографії, завантажені їхнім автором протягом визначеного періоду часу на Вікісховище. Дата створення фотографії може бути будь-якою.

Головні умови участі:

фотографії повинні бути виконані Конкурсантами особистовчасне надходження фото на розгляд експертного журі (протягом травня)
наявність місця, зображеного на світлині, у переліку об’єктів природно-заповідного фондуУкраїни
зазначення автора, місця та ID-коду зі списку в описі світлини.
Опис кожної фотографії повинен містити географічні координати фотографування об’єкту.


Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії Images from Wiki Loves Earth 2019 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.

 Номінації:

Журі відзначає серед надісланих фотографій:

10 найкращих фотографій конкурсу
найкращі фотографії у кожному з 27 регіонів України
Фотографії з роздільністю нижче 2Mpx не будуть оцінюватися журі. Вони будуть брати участь тільки у номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток».

Організаційний комітет визначає:

10 учасників, які сфотографувати найбільше пам’яток;
учасників, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток у кожному з регіонів України.
Кількість нагород, які може отримати учасник в цьому Конкурсі, необмежена. Організатор за погодженням з Журі має право змінити встановлені або запровадити додаткові номінації.

Оголошення підсумків

Результати конкурсу на національному рівні будуть відомі влітку 2019 року. Нагородження переможців відбудеться під час церемонії у Києві. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами.

Після чого кращі роботи учасників кожної з країн розглядатиме міжнародне журі. Восени 2019 року буде визначено переможців міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю».

Призи

Призовий фонд конкурсу 2019 року становить майже 4000$. Переможці та призери всеукраїнського етапу зможуть вибрати подарунки на суму, еквівалентну їхньому відповідному балу.


Wikimedia
Wikimedia оголошує фотоконкурс «Вікі любить Землю» Wikimedia оголошує фотоконкурс «Вікі любить Землю» Reviewed by nizhynprovse on травня 01, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.