День знань - свято чиновників?


Спека, учні у випрасуваних сорочках, урочиста лінійка, двогодинне розказування віршів та звісно привітання депутатів з нагоди Дня знань – такий формат святкування початку навчального року незмінний упродовж десятиліть.

Так зустрічає початок навчального року більшість ніжинських шкіл. Проте в Європі традиції святкування геть інші. До прикладу в Чехії урочистої лінійки немає, але і навчання в перший день не проводиться. Для першокласників влаштовують концерт з клоунами. В Польщі, Британії та Іспанії перший день навчання проходить як звичайний ніяких урочистостей дітям не влаштовують.

Цього року відхід від старого формату демонструють і українські школи. В київські школи  почали відмовлятися від традиційних лінійок. Формат свята кожна школа могла обирати на свій розсуд. У одному зі столичних закладів вирішили провести інтелектуальний пікнік. Кожен клас отримав свою територію на галявині і мав змогу спілкуватися на обрану тему. І не тільки спілкуватися – лекції, малювання, реалізація інших творчих ідей. Одна з шкіл Тернополя організувала замість лінійки пікнік з директором школи.

На загальному фоні вирізнилась Ніжинська гімназія №2, де учнів та батьків зустріли креативні фотозони, аерохокей, настільний футбол та теніс, а також ігровий осередок на першому поверсі та паркан думок, на якому відвідувачі могли написати свої пропозиції.

А яка Ваша думка? Чи слід школам змінювати формат проведення урочистостей до Дня знань?

День знань - свято чиновників? День знань - свято чиновників? Reviewed by nizhynprovse on вересня 03, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.